Bugün 14.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
2. İstanbul Tasarım Bienali Başlıyor


stanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 2. İstanbul Tasarım Bienali, Zoë Ryan küratörlüğünde Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil başlığıyla gerçekleştiriliyor.

2. İstanbul Tasarım Bienali, Arçelik, Doğuş Grubu & Bilgili Holding, ENKA Vakfı ve VitrA eş sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

1 Kasım-14 Aralık 2014 tarihleri arasında ücretsiz olarak gezilebilecek olan bienalin ortak alanı Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, 53 projeye ve bienal süresince devam edecek farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Akademi Programı kapsamında 31 üniversite, atölye çalışmaları, sergiler, paneller ve seminerlerden oluşan 70’e yakın proje ile yer alıyor. SALT Beyoğlu işbirliğiyle, 30 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında Repair Society’nin Onarım Manifestosu’nu İstanbullulara sunuluyor. TAK Kadıköy işbirliğiyle hayata geçirilen, 72 Hour Urban Action ekibinin “Kadıköy’den Bul Kadıköy’de Buluştur” başlıklı projesi kapsamında seçilen 5 kent mobilyası, Kadıköy’ün 5 buluşma noktasında uygulanacak. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında ayrıca, Adam Mickiewicz Enstitüsü’ne bağlı dijital bir platform olan Culture.pl işbirliği ile Polska in Between adlı bir etkinlik gerçekleştiriliyor.

Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, Pazartesi hariç her gün 10.00-19.00, Perşembe günleri ise 10.00-20.00 arası gezilebilecek. Salıpazarı Liman Sahası’nda bulunan Antrepo 7 ise Pazartesi hariç her gün 10.00–19.00 saatleri arasında açık olacak. 3 Kasım Pazartesi günü her iki mekân da ziyarete açık.

Kaynak: bugunbugece

01.11.2014 10:37:42
ETİKETLER YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum