Bugün 14.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Japonlar Çocuklarına Ne İzletiyorlar??


Dünyanın birçok ilkine imza atmaya başlay japon insaları, çalışkanlığı ve birçok güzel özelliği çocuklarına bakın nasıl kazandırıyor.

Şuan da sizler çocuklarınıza ne izletiyorsunuz ? Bir çoğunuz ne çocuğunuz TV karşısında neye baktığını bile bilmiyor. Hatta '' Sussun da neye bakıyorsa baksın'' diyen ebeveynlerin sayısı oldukça fazla. Japonların teknolojileri gibi eğitim sistemleri de çok sağlam. Ve onlar bu eğitime ailede başlamakta çok başarılılar. Yaptıkları Çizgi diziler, (Anime) çocuklara gerçekten de iyiliği, sadakati, çok çalışmayı ve hangi durumda olursa olsun PES ETMEMEYİ aşılıyor. Örnek olarak sizin için birkaç tane yazayım.

One Piece: Bu animede sadece çocuklarınız değil, sizin bile etkilenip ağlayacak, cesurlaşacak ve çalışma azminiz arttırıcak güç var.

Death note: Bu animede ise izlemeye başladığınız andan itibaren kişilerin zeka ve düşünme seviyesine hayran kalıcaksınız.

Bu ve bunun gibi birçok çizgi dizi ile çocuklarınıza doğru şeyleri aşılayabilmek varken ve oturup onunla izlerken sıkılmazsınız hatta zevk alırsınız bir süre sonra, neden boş boş şeylerle beynini öldürüyorsunuz? TV de ki çizgi dizileri gördüğümde çocukları tamamen sanal bir dünyaya iten, en iyi kahramanların sürekli pasiflik için savaştığı bir ortam var. Geleceğimiz olan yavrularımızı doğru şeylerle büyütelim.

Kur'an'ı Kerim'de de yazdığı gibi işi ustasından soralım. Şuan ortalama bir japon çocuğu bir enstruman çalıp, kullandığı her elektronik aleti söküp takabiliyor. bizim çocuklarımız ise ancak ya barbie oyunu, ya araba kırmaca oyunu ya da online oyunlarda kendilerini mahvediyorlar.

editör: yasin yürek

epruli.com haber farkıyla

 

 

28.10.2014 18:16:11
ETİKETLER
YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum