Bugün 21.02.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Mevlid kandili ve yeni bir başlangıç


Şu soğuk kış günlerinde Resul-i Ekrem(sas)’in şefkatiyle hepimizi ısındırmasını Yüce huzurundan diliyoruz…

Prof.Dr. Kemal Yıldız

MEVLİDİYLE HAYATIMIZDAKİ MUHAMMEDÎ RENGİ ÇOĞALTABİLİRİZ

Geliniz Mevlid kandilini fırsat bilelim ve hayatımızdaki Muhammedî rengi artıralım. Bir günlük hayatımızı şöyle göz önüne getirelim ve onu bir resim kâğıdına benzetelim. Uyandığımızda çizmeye başladığımız, gün içerisinde birçok farklı renkle boyadığımız ve ertesi sabah uyanıncaya kadar tamamladığımız bir resim…

Bir günlük hayatınızın resminde neler görüyorsunuz?

Birçok kişinin, olayın, düşüncenin, endişenin, eşyanın rengi bulunur bir günlük resmimizin içinde… Bu renklerin içerisinde insanoğlunun son fırsatı olan Muhammed sas’in ne kadar rengi var? Bu sene de doğum gününe yetiştiğimiz ve peygamberliğine iman ettiğimiz Efendimiz sas, bir günlük hayatımıza ne kadar renk katıyor?

İşte Mevlid kandilinde bu soruyu kendime sordum, bu yazı vesilesiyle de bunu sizlerle paylaşıyorum.

O’nun sas hayatımızdaki rengini nasıl artırabiliriz?

Her tarafı güzelliklerle dolu olan O’nun sas hayatından bir güzelliği hayatımıza katmakla tabii ki… Ama bir güne mahsus olmaması için daha ciddi bir karar verelim. Bundan sonra en azından her hafta yeni bir güzelliğin rengiyle hayatımızı zenginleştirmeye gayret edelim. Bir de kattığımız güzelliği, hayatımızdan çıkarmaması için Yüce Mevlâ’dan yardım isteyelim.

Bu güzel kararımıza bizzat Peygamber sas Efendimizin duasıyla başlayalım, ne dersiniz? Telefona, telsize gerek yok… Yüce Mevlâ’ya sesleniyoruz:

Ey Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e salât ve selâm eyle!
Allahumme salli ve sellim ‘alâ seyyidinâ Muhammed

Hiç tereddüdümüz olmasın, şu an Efendimiz sas’e bizim salât ve selâmımız ulaştırılmıştır. Efendimiz sas de aynı anda bizi ismimizle bilmiştir ve bize şu an dua etmektedir.

Güzel bir başlangıç yaptık. İnşallah her gün inanarak salat ve selâm getirmeye devam edeceğiz. Günlük hayatımıza Peygamber sas’in duasıyla başlayacağız ve gün içinde hatırladıkça bu irtibatı çoğaltacağız.

04.02.2012 14:46:00
ETİKETLER
YORUMLAR


Captcha image
Avatar
Nurullah Koca - 08.03.2014 15:59:52
Davan islam davasi degilmi.? Hadisi serifde Peygamberimiz buyurmaktadir.Evlenip cogaliniz cunku ben sizin coklugunuzla ovunurum.hangi davadir ki evlenmezsin Zamaninda imam maasi ile nasil evlenip evi gevindirecegim diyen de Rahmetli Erbakan Hocamin deyisi ile feto hoca sen degilmisin.?
Avatar
Talip Bilvanis - 08.03.2014 16:08:18
Bediüzzaman ın ve Risalei Nur un engellenmesi yolunda feda edilmiş gibi gösterilen bir hayat.Sadece Fethullahın Nefsini yüceltmekiçin KENDİSİNİ BEDİÜZZAMAN a benzetmek için yapılmış sinsice bir plan.İnandırıcılığı olsun diye kuvvetli plan yapmış.
Avatar
Oktay - 08.03.2014 16:11:15
Hz.Rabia, Hz.İsa, Bediüzzaman Said Nursi vb. pek çok örnek mevcut. İlginç bir durum yok ortada.
Avatar
selçuk kuzey - 09.03.2014 02:25:13
ne alaka kardeşim yorumuna iyi bak hz . rabia hz isa bunlar fetullah la birmi onlarla örnek veriyosun hz. ebubekirden hz ali hz osmandan niye örnek vermiyosun kaldıkı bediüzzaman müştehitmi anlamıyorum gizlide olsa efendimizden üstün tutuyolar örnekmi bediüzaman sakalı yoktu diye sakal bırakmıyolar nurculara baksınlar kaç kişi sunette üzere sakallı
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum