Bugün 14.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Özdağ; Muharrem ayı barış, kardeşlik ve bir fırsat ayıdır


AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Muharrem ayı nedeniyle mesaj yayınladı. Özdağ, Muharrem ayının barış ve bereket ayı olduğu gibi savaşmanın ve kan dökmenin yasaklandığı aylardan biri olduğunu da kaydetti.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Muharrem ayı nedeniyle mesaj yayınladı. Muharrem ayının barış ve bereket ayı olduğu gibi savaşmanın ve kan dökmenin yasaklandığı aylardan biri olduğunu kaydeden Özdağ, "Hıristiyanlar ve Yahudiler tarafından da kutsal sayılan bir aydır. Muharrem ayında yüce Rabbimiz, bizlere de af ve mağfiret dilememiz için bir imkan vermiştir. Ayrıca ‘Aşure’ gününü de içinde barındıran Muharrem ayı, Allah’ın 10 peygambere 10 farklı ikram ve ihsanda bulunduğu mübarek bir aydır. Bu ay küslerin barışması, kırgınlıkların affedilmesi için bir fırsat zamanıdır" dedi.

    Muharrem Ayı nedeniyle yazılı basın açıklamasında bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, "Muharrem Ayı içerisinde İslam tarihinin en acı olaylarından Kerbela’nın yaşandığı aydır aynı zamanda. Kerbela, Müslüman bile olsalar gücü elinde bulunduranların Allah’ın emirlerinden uzaklaştıkları zaman nasıl gaddarlaşabildiklerinin görülmesi açısından çok önemli bir göstergedir" dedi. Özdağ mesajına şöyle devam etti; "Kerbela’da Hz. Hüseyin Efendimizin ile birlikte çoğu ehl-i beytten 70 müminin şehadete ulaşmıştır. Hala acısı hissettiğimiz bu olay, mezhebi ne olursa olsun, Peygamber Efendimize ve O’nun Ashabına sevgi duyan bütün Müslümanların ortak acısıdır. Yaşanan bu acı olayı, yıl dönümlerinde sadece anarak anlamamız mümkün değildir. Biz Müslümanlar bu acı olaydan gereken dersleri çıkarmalıyız. Müslümanlar olarak bu dersleri çıkarmadığımız için maalesef İslam coğrafyası bugün bu ve buna benzer olayları yaşamaktadır."

    Kerbela ve diğer benzeri olaylar üzerinden bir mezhep kavgası yaşamanın Müslümanlara  yakışmadığını kaydeden Özdağ açıklamasına şu şekilde devam etti; "Müslümanların yaptıkları bu yanlışlar maalesef Batı dünyası tarafından dinimiz ile ilişkilendirilmektedir. Böylece dünyada İslam üzerinde yanlış bir algı oluşturulmaktadır. Oysa bizim dinimiz bir sevgi, hoşgörü ve muhabbet dinidir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)'nın cennet gençlerinin efendisi diye nitelendirdiği, ehl-i beyt'in nazlı çiçeği Hz. Hüseyin efendimizi şehadet yıl dönümünde rahmetle anıyor ve yad ediyorum. Milletimizin ve İslam dünyasının, Kerbela vakasının yaşandığı dönemdeki gibi kin ve nefret içerisinde değil; Hz. Peygamber ve ehl-i beyt sevgisi ile kenetlenmiş bir biçimde barış, huzur ve refah içerisinde yaşamasını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum.

Kaynak: epruli.com

02.11.2014 17:40:19
ETİKETLER YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum