Bugün 23.10.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Papatyaların bayram coşkusu


Papatyam Kreş’in minik öğrencileri 29 Ekim’i her bayram olduğu gibi kırmızı beyaz kutladılar. Büyük bir coşkuyla gerçekleşen törende, çeşitli etkinliklerle eğlenen öğrenciler, unutulmaz bir bayram yaşadı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın öneminin ve anlamının işlendiği bir dizi etkinlikler yaptıklarını belirten Okul Müdiresi Gamze Yener, “Bayram haftalarında öğrencilerimize o bayramın önemini anlatacak bir dizi etkinlikler düzenliyoruz. Bu sayede bayramın coşkusunu bir gün yaşasak bile, bayram öncesi ve sonrası öğrencilerimize, bayramın anlamını ve önemini anlatacak uygulamalar gösteriyoruz. Öğrencilerimiz, 29 Ekim’i sadece bayram olarak hatırlamak yerine, o günün Cumhuriyet’in ilan edildiği bir gün olduğunu kavrıyorlar. İlan edilen cumhuriyetin getirdiği yeniliklerin de işlendiği etkinlikler sayesinde öğrencilerimize daha ayrıntılı bilgiler sunuyoruz” diye konuştu.
Çeşitli gösterilerin yapıldığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliğinde keyifli bir bayram yaşayan minikler, kültürümüzün önemli orta oyunlarından olan Hacivat-Karagöz’ü de izleme fırsatı buldular. Öğretmenleri ile birlikte tasarladıkları bayrak ve 29 Ekim temalı şapkaları takan minik öğrenciler, çeşitli oyunlar, dans ve müzik gösterileri boyunca keyifli anlar yaşadılar. Bol kahkahalı geçen gösterinin sonunda minik eller, kendilerini güldüren göstericileri alkışlayarak teşekkür etti.

Epruli.com

30.10.2014 10:20:41
ETİKETLER YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum