Bugün 14.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Ümraniyeliler sağlık için yürüyor!


Ümraniye Belediyesi, hizmet binası çevresinde yaptırdığı yürüyüş yolu ve spor aletleri ile sabah saatlerinden gecenin ilerleyen saatlerine kadar çevre halkına spor yapma imkânı sunuyor.

21.yüzyılın en büyük sorunlarından biri olan kilo ve dengesiz beslenme sebebiyle insanlar sağlık problemleriyle karşı karşıya kalıyor. Hastalıklarla baş etmenin en güzel yolu ise; yürüyüş yapmak! Kentin yoğun ve yorucu koşturmacasından fırsat bulan vatandaşlar yürüyerek bu sorunu ortadan kaldırmaya çalışıyor. Göreve geldiği 2004 yılından beri, Kültürden sanata, Sosyal yardımdan Spor’a birçok alanda faaliyet gösteren Ümraniye Belediyesi spor alanındaki çalışmalarını sürdürüyor. Belediye; Mehmet Akif Kültür Merkezi, Cemil Meriç Kültür Merkezi ve Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde bulunan spor salonları ile çevre halkına spor yapabilme imkânı sunuyor. Her yıl düzenlenen Yaz Spor Okulları sayesinde ise yüzlerce Ümraniyeli öğrenci hem tatil hem de eğitim fırsatı yakalıyor. Bu doğrultuda, Ümraniyelilerin rahat bir nefes aldığı yeni hizmet binasının çevresindeki 700 metrelik yürüyüş yolu 7’den 70’e tüm vatandaşların spor yapmasına imkân sağlıyor. Ümraniyeliler yürüyüş yapmanın yanı sıra spor aletleri ile de günün her saatini değerlendirme fırsatı bulabiliyorlar.

Sporun toplumun her kesimine yayılmasını ve tüm bireylere spor yapma olanağı sunmayı amaçlayan Ümraniye Belediyesi, yürüyüş alanı ile misafirlerini her gün ağırlamaya devam ediyor.

Epruli.com

05.11.2014 09:19:00
ETİKETLER YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum