Bugün 20.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
DETAYLI ARAMA SONUÇLARI
"hamas" ile ilgili 39 sonuç bulunmuştur.
İslami hareketlere ilham kaynağı, pak kanları milyonlarca insanın uyanışına vesile olmuş aziz şehitleri rahmetle anıyoruz.
Rukiye Yıdız Erdoğmuş’un Mart 2013 Haber Ajanda dergisinde yayınlanan röportajı…
Müslümanlar olarak çok karmaşık bir gerçeklik ile kar¬şı karşıya bulunuyoruz. Kaotik değişimler ve gelişmeler karşısın¬da, çoklu süreçler karşısında neler yapılabileceğini konuşmu¬yor, tartışmıyoruz.
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Kobani protestolarıyla ilgili provokasyon uyarısında bulundu.
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş’a Habur’u bırak Tire’ye bak diyerek seslendi. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, yapmış olduğu açıklamada şunları belirtti,
Beyaz Saray’da biraraya gelen Başkan Barack Obama ve İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu çetin Ortadoğu sorunları üzerine nazik ancak kararlı açıklamalarda bulundular.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kudüs'te Mescid-i Aksa'da gerçekleşen olaylar hakkında İsrail'e "en aktif cevabın verilmesi için" çalışılacağını söyledi, İsrail'in tutumunu "barbarlık" diye nitelendirdi.
İsrail, Suriye’de İhvan kontrolünde bir demokratik sisteminin kurulmasıyla kendini Suriye-Mısır-Ürdün kontrolünde bir bölgesel sistemle karşı karşıya bulacak. Hamas artık ‘ana’ hareketin parçası olmuştur. Lübnan Hizbullahı’nın silah bırakması da muhtemeldir. Türkiye’nin bu halkanın doğal parçası ve hatta lideri olması nedeniyle İsrail kendini bir çemberin içinde bulacaktır.
Siyonist güçler Gazze’ye saldırılarını sürdürüyor. Son saldırılarla birlikte 40 kardeşimiz şehid düştü. Siyonist zorbalık Türkiye’nin bir çok şehrinde protesto ediliyor.
Ortadoğu İntifadasında, İslami Hareketlerin konumlandığı yer ve önümüzdeki süreçte etkisi ve durumu konuşuldu.