Bugün 21.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Başbakan Davutoğlu: İsrail'in baskını tam bir barbarlık


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kudüs'te Mescid-i Aksa'da gerçekleşen olaylar hakkında İsrail'e "en aktif cevabın verilmesi için" çalışılacağını söyledi, İsrail'in tutumunu "barbarlık" diye nitelendirdi.

MİT'ten aldığı brifingin ardından MİT başkanı Hakan Fidan'la beraber basın açıklaması yapan Davutoğlu, Mescid-i Aksa dolaylarında yaşanan çatışmalar hakkında konuştu.

Radikal haber portalında yer alan haberde Başbakan “İsrail askerinin Mescid-i Aksa’ya girmesi tam bir barbarlıktır. İnsanlığın en kutsal mekanlarından birine yapılan bu saldırı en sert şekilde karşılık bulmalıdır" dedi. Davutoğlu "Bütün Müslümanlara ve bütün dünyaya Mescid-i Aksa’ya sahip çıkma çağrısında bulunuyorum" diye konuştu.

Anadolu Ajansı'nın yayınladığı habere göre ise Davutoğlu olayı "şiddetle kınadıklarını" söyleyerek "Uluslararası alanda da gereken her türlü inisiyatifi alarak, İsrail'in bu tutumu karşısında uluslararası toplumun en aktif cevabı vermesi için de gerekli çalışmalarda bulunacağız" dedi.

OLAY YERİNDE

Birçok olay çıktı, yayalar ezildi. Kudüs de Polis ile çıkan çatışmadan sonra bir sürücü arabasını yayaların üzerine sürdü 1 kişi hayatını kaybetti 9 kişi de yaralandı.

Hamas'ın yaptığı açıklamada saldırının, "El Aksa'ya yönelik devam eden Siyonist saldırılara bir cevap olduğu" söylenildi. Hamas'ın yaptığı açıklamada İbrahim El Akari'nin eyleminin "kahramanca" olduğu belirtildi.

epruli.com farkıyla

05.11.2014 21:51:11
ETİKETLER YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum