Bugün 21.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
IŞİD 75 kişiyi daha idam etti görüntülerini yayınladı! Korkunç infaz


Terör örgütü IŞİD'den yine korkunç bir haber geldi. Örgütün Irak'ın batısında, Elbu Nemr aşiretine mensup 75 kişiyi daha idam ettiği iddia edildi. IŞİD'in elinde aynı aşiretten aralarında kadın ve çocukların da olduğu 125'ten fazla kişi olduğu da öne sürüldü.

AKşam'da yer alan habere göre Aşiretin ileri gelenlerinden Naim el-Keud, "Ramadi'nin kuzeyinde terör örgütü IŞİD tarafından kuşatılan 200 aşiret mensubundan, 6'sı kadın, 4'ü çocuk, 75 kişi idam edildi" dedi.

İŞİD'in bir haftadan bu yana Hit ve Ramadi'nin kuzeyinde 380'den fazla aşiret mensubunu idam ettiğini ifade eden Keud, örgütün hala aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 125'ten fazla aşiret mensubunu elinde tuttuğu ve bunların da öldürülme tehlikesi altında olduğunu vurguladı. Keud, Bağdat hükümetinden sivillerin korunması için bölgeye hava destekli askeri operasyon başlatılmasını istedi.

Enbar Operasyonlar Komutanı Korgeneral Raşid Felih, hafta içinde yaptığı açıklamada, terör örgütü IŞİD'in, Enbar'da aralarında polislerin de bulunduğu Sünni Bunmer, (Elbu Nemr) aşireti mensubu 250 kişiyi kaçırdıktan sonra idam ettiğini ileri sürmüştü.

DESTEK GELMEZSE IŞİD'İN ELİNE GEÇEBİLİR 

Öte yandan Enbar vilayetinden bir heyetin Bağdat'ta hükümet yetkilileriyle bir araya geldiği ve askeri destek gelmemesi durumunda, vilayetin merkez ilçesi Ramadi'nin IŞİD'in eline geçebileceği yönündeki endişelerini aktardığı bildirildi.

Söz konusu heyette yer alan Enbar İl Meclis Üyesi Hamid Ahmed, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Heyet, Bağdat'ta hükümet yetkilileri ve meclis başkanıyla görüştü ve askeri destek gelmezse 48 saat içinde Ramadi'nin IŞİD'in eline geçebileceği uyarısında bulundu" dedi. Ahmed, Ramadi'yi alması halinde IŞİD'in Bağdat ve Kerbela'ya ulaşmasının "önünün açılacağını" da yetkililere ilettiklerini kaydetti. 

02.11.2014 13:34:45
ETİKETLER YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum