Bugün 23.10.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Mescid-i Aksa Baskını!


İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) Şube Başkanı Selami Aydın, İsrail askerlerinin Mescidi Aksa'ya baskın için, "İsrail'in bu cüretinin arkasında altmış parça İslam ülkesinin bir tek Selahaddin çıkaramayışından aldığı cesaret vardır" dedi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) Şube Başkanı Selami Aydın, İsrail askerlerinin Mescidi Aksa'ya baskın için, "İsrail'in bu cüretinin arkasında altmış parça İslam ülkesinin bir tek Selahaddin çıkaramayışından aldığı cesaret vardır" dedi.

İHH ile Anadolu Gençlik Derneği Şube Başkanlığı Mescidi Aksa hakkında konulara ilişkin ortak açıklama yaptı.

Açıklamayı yapan İHH Şube Başkanı Aydın, "terör devleti" İsrail'in, bizzat Siyonistlerin kışkırtmaları neticesinde çıkan olayları bahane ederek ilk kıble Mescid-i Aksa'yı ibadete kapattığını söyledi.

Bu kapatma kararının "insan hak ve özgürlüklerini hiçe saymak" anlamına geldiğini ve ortada hiçe sayılan İslam aleminin bulunduğuna vurgu yapan Aydın, "İsrail'in bu cüretinin arkasında İslam aleminin parçalanmışlığından aldığı cesaret vardır. İsrail'in bu cüretinin arkasında altmış parça İslam ülkesinin bir tek Selahaddin çıkaramayışından aldığı cesaret vardır" diye belirtti.

"Terör devleti" İsrail'in hedeflerinden birinin Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'yı yıkmak ve yerine sözde yeniden Süleyman Mabedi'ni inşa etmek olduğuna dikkati çeken Aydın, şunları kaydetti:

"Hafta içinde Kudüs'te, Mescid-i Aksa'ya çok yakın bir noktada bu konuyla ilgili bir provokasyon amaçlı bir sempozyum yapılmıştır. Bir grup Siyonist Mescid-i Aksa'nın yıkılmasını ve Süleyman Mabedi'nin inşasını konuşmuştur. Tamamen kışkırtma amaçlı bu sempozyum İsrail'in yeni bir tuzağıdır. Şimdi İsrail yaşanan karışıklığı bahane ederek hem Filistin halkına karşı yeni bir zulme girişecektir hem de Mescid-i Aksa'nın yıkımına giden yolda yeni adımlar atacaktır. Elbette bizler İsrail zulmünü ve terörünü tüm dünyaya haykırmaya devam edeceğiz. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa'nın ve Kudüs'ün özgürlüğüne kavuşması için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bölgedeki parçalanmışlığın ve bölünmüşlüğün önüne geçmek için her türlü gayretimizi sürdüreceğiz."

 

epruli.com farkıyla

08.11.2014 15:30:09
ETİKETLER
YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum