Bugün 20.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Özdağ; Yeni eğitim sistemiyle fırsat eşitliliği sağladık


TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyesi, AK Parti Sosyal İşler Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ yeni eğitim sisteminde Özel Liselere çevrilen Dershanelere Manisa’da öncülük eden Hedef Eğitim Kurumları ve Özel Lisesini ziyaret etti.

Ziyaret esnasında 4+4+4 yeni eğitim sistemiyle birlikte Dershanelerin Özel Liselere dönüştürüldüğünü kaydeden Özdağ amaçlarının eğitimde fırsat eşitliliğini oluşturmak olduğunu kaydetti. Özel Hedef Eğitim Kurumları ve Lisesinin bu konuda Manisa’da öncülük yaptığını kaydeden Özdağ, “1,5 Milyon kişinin dershanelerde ayrıcalıklı bir öğretim görmesinden değil 16 Milyon kişinin aynı eşit şartlarda özel liselerde eğitim görmesinden yanayız” şeklinde konuştu.
   TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyesi, AK Parti Sosyal İşler Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ yeni eğitim sisteminde Özel Liselere çevrilen Dershanelere Manisa’da öncülük eden Hedef Eğitim Kurumları ve Özel Lisesini ziyaret etti. Özdağ, Milli eğitim Bakanlığı’nın başlattığı dershanelerin özel liselere dönüştürülmesi kapsamında ilk adımı atarak Manisa’da bir ilki başaran Özel Hedef Eğitim Kurumları ve Lisesi’nin bir örnek teşkil ettiğini kaydetti.  Özel Hedef Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Kurucusu Semih Balaban’ın Manisa’nın her problemi ile ilgilenen bir kişilik, bir şahsiyet olduğunu kaydeden Özdağ, “Semih Balaban bey’in eğitimcilik görevinin yanı sıra bir siyasi çizgisi ve hayata bakış açısı var. En son yapılan yerel seçimlerde de Şehzadeler Belediyesinden Belediye Başkan Adayı olmuştu. Biz Sayın Balaban’ı siyasi, eğitimci kimliğinin yanı sıra özellikle insancıl, hümanist kimliğiyle tanıyoruz. Öncelikle kendisine saygı duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Semih Balaban bey yeni eğitim sistemi 4+4+4 eğitim sistemiyle birlikte dershanelerin artık Türkiye’de olmaması gerektiğini ve eğitimde fırsat eşitliliği manasında bir hamle gerçekleştirdik. 1,5 Milyon kişinin dershanelerde ayrıcalıklı bir öğretim görmesinden değil 16 Milyon kişinin aynı eşit şartlarda özel liselerde eğitim görmesinden yanayız. Bu konularda muhakkak eleştiriler olabilir buna saygı duyuyoruz. Eleştirilerin olduğu yerde demokrasi vardır. Özel okullara öğrenci başına ortalama 3 Bin lira civarında destek veriyoruz. Hedef Eğitim Kurumları Dershanecilikten Özel Liseye geçişte hem katma değer sağladı hem de öncü oldu. Bu nedenle öncelikle kendilerini kutluyorum. İnşallah Özel Eğitim Kurumları ve Özel Liseleri sadece Manisa merkezde değil, Manisa’nın tüm ilçelerinde olur. Bunu başarabileceklerine inanıyorum” dedi. 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Özel Hedef Eğitim Kurumları ve Lisesi Kurucusu ve Genel Müdürü Semih Balaban ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Amaçlarının Özel Hedef Lisesiyle birlikte 5 yıl içerisinde Manisa’ya özel bir Üniversite kazandırmak olduğunu kaydeden Balaban, “Biz insan ayrımı yapmadan herkesi kucaklayarak, herkesi baş tacı yaparak burada iyi bir eğitim vermeye çalışıyoruz. Sayın vekilime gerçekten saygı duyuyorum. Ve saygının ötesinde içten bir sevgim var. Çünkü insan ayrımı yapmıyor. Ben CHP’li bir belediyenin başkan adayı olarak ne zaman kendisinden destek istediğimde bizi hiçbir zaman geri çevirmedi. Ve elinden gelen tüm olanakları seferber etti. Bu okulun açılmasında katkısı büyük. Kendisine teşekkür ediyorum. Sayın Selçuk Özdağ, Manisalılar için bir şanstır. İnsan ayrımı yapmadan herkese yardım etmiştir. Bunun en iyi örneği bizimle olan abi kardeş ilişkimiz. İnşallah Selçuk Özdağ’ı daha iyi makamlarda görmek dileğiyle kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Manisa Özel Hedef Eğitim Kurumları ve Lisesi Ortağı Mustafa Kader ise Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’a Manisa’nın hassasiyetleriyle ilgili gösterdiği çabadan dolayı teşekkür etti. Kader amaçlarının Manisa ve Türkiye’nin eğitimine katkı koymak olduğunu belirtti. 

epruli.com

26.10.2014 18:16:47
ETİKETLER
YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum