Bugün 23.10.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Dizi İhracatında Dünyada İkinci Sıradayız


Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, insanların algılarını büyük ölçüde etkileyen sektör olan sinema ve TV endüstrisinin 2017 yılında 100 milyar dolar miktarına ulaşacağını belirterek, “Türkiye özellikle dizi sektöründe liderliğe oynuyor. ABD’den sonra en fazla dizi ihracatı yapan ikinci ülke konumundayız.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, insanların algılarını büyük ölçüde etkileyen sektör olan sinema ve TV endüstrisinin 2017 yılında 100 milyar dolar miktarına ulaşacağını belirterek, “Türkiye özellikle dizi sektöründe liderliğe oynuyor. ABD’den sonra en fazla dizi ihracatı yapan ikinci ülke konumundayız. Türk mallarını tanıtmak için ürün ve marka yerleştirmeye daha fazla önem vermeliyiz. Bu sayede Türk mallarının ihracat potansiyelini artırarak, kültür ürünleri ihracatımızı 2023 yılında 2 milyar dolar seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

İhracatçı birliği kurlup 77 ülkede Türkiye tanıtımı yapılıcak. Sanatımız ile kültürümüzü yayacağız. Bu da yöresel kıyafetlerimizin, müziğimizin örnek alınacağını ve kültürümüzün yaşanacağını belirtir.

 

epruli.com farkıyla

26.10.2014 20:33:35
ETİKETLER
YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum