Bugün 23.10.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Manisa TÜMSİAD’tan rektörlük seçimleri öncesinde önemli açıklama!


TÜMSİAD (Tüm Sanayici ve İş Adamaları Derneği) Manisa Şube Yönetimi yaptığı basın açıklamasında 30 Ekim 2014 Perşembe günü Celal Bayar Üniversitesi Rektörlük seçimleri öncesinde adaylığını açıklayan tüm adaylara eşit mesafede olduğunu kaydetti.

Dernek adına konuşma yapan Şube Başkanı İrfan DİNÇER, “Son günlerde seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte bazı yayın organlarında TÜMSİAD’ın bazı Rektör adaylarını destek verdiği kaydedilmektedir. Bizim daha önceden böyle bir açıklamamız olmadığı gibi Manisa’mızın marka değerlerinden biri olan üniversitemizin rektörlüğüne ve yönetimine aday olan tüm isimlere eşit mesafede durduğumuzu özellikle belirtme gereği duyduk. Önemli olan bu seçim yarışında hangi adayın değil Manisa’nın ve üniversitenin kazançlı çıkmasıdır” dedi. 
“TÜMSİAD olarak tarafsızlık ilkemizden hiçbir zaman taviz vermemeye çalıştık” diyen DİNÇER, “Son rektörlük seçimleri konusunda da bizi ziyaret eden bütün rektör adaylarına da “Tüm aday isimler değerli insanlardır. Hepsi de bu görevi layıkıyla yapacak kimselerdir.” İfadesinde bulunduk ve kendilerine başarılar diledik. Hiçbir rektör adayına bizim adayımızsınız şeklinde bir ifademiz olmamıştır. Zaten olması da mümkün değil. Biz “Tarafsızlık İlkesini” şiar edinmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz. Biz Manisa TÜMSİAD olarak ülkemiz ve şehrimiz adına yapacağımız güzel projelerle anılmak istiyoruz. Söyleyeceğimiz en önemli şey yapılacak olan rektörlük seçimlerinde tüm adaylara başarılar dilemektir. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını ve Cumhuriyetin kuruluşunun 91. Yıldönümünü kutluyor, esenlikler diliyoruz” şeklinde konuştu. 

epruli.com

 

29.10.2014 18:29:02
ETİKETLER
YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum