Bugün 14.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Mescid-i Aksa’ya Yapılan Saldırıya Verilecek En Büyük Cevap İttihad-ı İslam’dır


İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Genel Sekreteri Av. Ali Kurt İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yaptığı hain saldırıyla ilgili aşağıdaki yazılı açıklamayı yaptı:

 

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Genel Sekreteri Av. Ali Kurt İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yaptığı hain saldırıyla ilgili aşağıdaki yazılı açıklamayı yaptı:

“On yıllardır Ortadoğu’da fitnenin başı rolü konumunda olan İsrail, Mescid-i Aksa’ya yaptığı alçakça saldırı ile İslam’a karşı kinini ve nefretini bir kez daha en uç noktada sergilemiştir. Kutsal değerlerimizin ayaklar altına alınmaya çalışıldığı bu olaya tüm Müslümanlar tepki göstermeli, İsrail’e gereken mesaj verilmelidir.

İslam dünyasına karşı son dönemde gerçekleştirilen çok çeşitli saldırılarla küresel bir provokasyon faaliyetinin yürütüldüğü ve psikolojik bir harp uygulandığı açıkça görülmektedir. Mısır, Suriye ve Irak’ta yaşanan din, hukuk ve insanlık dışı olaylar, Bangladeş’te bir hafta içerisinde üç Cemaat-i İslami liderinin idam cezasına çarptırılması, Yemen üzerinde kurulan küresel kumpasla hükümetin düşürülmesi ve toplumun kaosa itilmesi, Tunus’ta sergilenen tavırlar gibi hukuk, adalet ve insan hakkı kavramlarının çiğnendiği hadiseler bunun örnekleridir.
Özellikle bu küresel oyunun Sünni camia üzerine oynanıyor olması stratejik planın ne olduğunu ortaya koyuyor mahiyettedir. Bu plan çerçevesinde tüm dünya genelinde Müslümanları şiddete başvurmaya mecbur hale getirmeye dayalı bir politika uygulanmaktadır.

Bilindiği üzere 1969’da Mescid’i Aksa’nın kundaklanması üzerine Kazablanka’da bir araya gelen İslam ülkeleri İslam Konferansı Örgütü’nü kurdular. İslam’a yapılan saldırılar tarihte olduğu gibi şimdi de Müslüman devletleri ve halkları daha etkili ve sonuca yönelik olarak bir araya getirmeli, İslam’ın özünde olmayan sebepler ve ayrılıklar bertaraf edilmeli, İslam birliğini her ölçekte gerçekleştirmek için en üst düzeyde çaba sarf edilmelidir.

İslam dünyası devletler ve halklar nezdinde birliğini sağlamadığı sürece İslam düşmanı tüm odaklar korkusuzca saldırılarını sürdürecek ve daha da ileriye götüreceklerdir.
İsrail askerinin kutsal madedimiz Mescid-i Aksa’ya girip içerisini yakıp yıkması, ibadet etmekte olan insanları hedef alması Siyonist yönetimin yapmış olduğu tarihi bir hatadır.

Unutulmamalıdır ki, her kışın bir baharı, her gecenin bir neharı vardır. İslam dünyasının içinden geçtiği karanlık ortamın aydınlanacağı ve İslam’ın tüm dünyanın barış ve huzuruna vesile olacağı günler yakındır. Bize düşen görev “Şüphesiz Müslümanlar kardeştir” buyruğu ışığında Müslümanlarla birlik olmaktır, ittihad etmekdir.

İslam ülkeleri İsrail ile diplomatik ilişkilerini keserek İsrail’e gereken cevabı vermelidirler. Mabedimize dokunan bu ‘namahrem el’e karşı İslam’ın izzetini muhafaza etmek her idareci üzerine farzdır.

Tüm İslam dünyasını ve her Müslüman kardeşimizi konuya birlikte tavır almaya davet ediyor, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliği’nin gereken girişimlerde bulunmasını bekliyoruz. BM ve AB’yi bugüne kadar uyguladığı çifte standardı terk edip hukuka ve adalete uygun davranmaya çağırıyoruz.

52 ülkeden 264 sivil toplum kuruluşu bulunan İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB) olarak yapılan bu hunharca saldırıyı kınıyor, “Akıbet ancak inananlarındır.” ayeti mucibince sabır ve gayreti elden bırakmayarak Müslümanların çok yakın bir zamanda tüm dünya üzerinde kurtuluşa ereceğine dair inancımızı bir kez daha yineliyoruz.”

Epruli

07.11.2014 23:34:25
ETİKETLER YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum