Bugün 14.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Özen: Savaş, kan ve gözyaşının sorumlusu İsrail’dir!


Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği ihtiyaç sahibi mağdur ve mazlum vatandaşlara yardımda bulunmak ve Filistin’e karşı İsrail’in zulmüne hayır demek amacıyla Manisa Cumhuriyet Meydanında kermes açan İnsani Yardım Vakfına destek vermek amacıyla kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda açıklamada bulunan Dernek Başkanı Hakan Özen, İsrail’in mağdur ve mazlum devletlere karşı uyguladığı davranış ve soykırımla bir insanlık suçu işlediğini kaydederek, “Dünya’da savaş, kan ve gözyaşının başlıca sorumlusu İsrail’dir” dedi. Gerçekleşen toplantıya Basın İlan Kurumu Manisa İl Müdürü Kenan Tokgöz, eşi Gülsüm Tokgöz, İHH Manisa Temsilcisi Halil Uysal, Manisalı basın mensupları ve İHH Gönüllüleri katılarak desteklerini sundular.  
Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği’nin İnsani Yardım Vakfı’nın ihtiyaç sahiplerine ve Filistin’e destek amacıyla kurduğu stant ve kermese destek vermek amacıyla basın mensuplarına yönelik düzenlediği kahvaltılı basın toplantısı Manisa Cumhuriyet Meydanında gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıya Basın İlan Kurumu Manisa İl Müdürü Kenan Tokgöz, eşi Gülsüm Tokgöz, İHH Manisa Temsilcisi Halil Uysal, Manisalı basın mensupları ve İHH Gönüllüleri katılarak desteklerini sundular.   İsrail’in özellikle Filistin halkına karşı uyguladığı insanlık dışı katliamların dünya tarihine kara bir sayfa olarak geçtiğini belirten Dernek Başkanı Hakan Özen, “İsrail tarafından işlenen bu insanlık dışı davranışlara dur demek, mağdur ve mazlum milletlerin yanında yer alarak Filistin’e destek vermek bir insanlık borcudur.  Dünya’da savaş, kan ve gözyaşının başlıca sorumlusu İsrail’dir” dedi. 
İSRAİL İNSANLIK SUÇU İŞLİYOR
Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen sözlerini şöyle sürdürdü; “Dünya’da İsrail zulmünün yaşandığı bir savaş var. Bu savaşta kan ve gözyaşı da var. Kan ve gözyaşının başlıca sorumlusu İsrail’dir. İnsanlık bunu yaparken bir insanlık suçu da işlemektedir. Bunu da en son Mescidi Aksa’ya gerçekleştirmiş olduğu saldırıda belli etmiş. O bölgede ki Müslüman kardeşlerimizin Cuma namazını kılmalarını engellemeye çalışmıştır. Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği olarak İsrail’i şiddetle kınıyoruz. İnsani Yardım Vakfı Manisa Gönüllüsü arkadaşlarımız da Cumhuriyet Meydanında dar gelirli vatandaşlarımıza destek vermek, Suriye’den, Afganistan’dan ve değişik ülkelerden Türkiye’ye sığınmış olan mülteci vatandaşlara İHH’nın büyük desteği mevcut. Bunun yanı sıra İnsani Yardım Vakfı İsrail Zulmüne geçmişten bugüne kararlı bir şekilde karşı durmuş mağdur ve mazlum Filistin halkının yanında olma cesaretini ve insanlık görevini yerine getirmiştir. Bu ve benzeri gayretli çalışmalarından dolayı İnsani Yardım Vakfı’na desteğimiz geçmişte olduğu gibi bugünde devam etmektedir. Bugün gerçekleştirdiğimiz kahvaltılı basın açıklamasıyla bu desteğimizi bir kez daha göstermek ve basın mensubu arkadaşlarımızla bir araya gelmek istedik. Bugünkü toplantının düzenlenmesinde büyük katkıları olan Basın İlan Kurumu Manisa İl Müdürü Kenan Tokgöz’e, Derneğimizin Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımıza, İnsani Yardım Vakfı (İHH) Gönüllülerine ve basın mensubu meslektaşlarımıza davetimize icabet ettikleri için ayrıca teşekkür ediyorum. Bir kez daha yineliyorum ki İsrail Zulmünün sona ermesinin ve dur demenin vakti çoktan gelmiştir. İsrail’i insanlık dışı katliamlarından dolayı şiddetle kınıyor, bağımsızlık yolunda mücadelesine devam eden Filistin halkının yanında olduğumuzu yineliyorum. Filistin’in bağımsızlığı Türk ve İslam Dünyasında bir güneş gibi parlayacaktır” şeklinde konuştu.
TOKGÖZ: GAZETECİ DUYARLI İNSAN DEMEKTİR
Demokrat ve Gazeteciler Derneği’nin böylesine güzel ve anlamlı bir organizasyon düzenlemesinin çok önemli olduğunu kaydeden Basın İlan Kurumu Manisa İl Müdürü Kenan Tokgöz, “Yeryüzünde ve herkesin gözü önünde bir takım haksızlık ve zulümler devam etmektedir. Bunun en belirgin örneğini adeta yaptığı zulümler zalimliğe dönüşmüş olan İsrail gerçeğidir. Bunun yanısıra Ortadoğu’da son 15-20 yıldır ciddi bir dram yaşanıyor. Irak’ta 1,5 Milyona yakın insan katledildi. O bölgede yaşayan halklar göç etmek zorunda bırakıldı. Biz ülke olarak bu krizin hemen yanı başında, kenarında bu yaşananları en iyi şekilde anlıyor ve hissediyoruz. İHH’da nerede bir zulüm, haksızlık ve insanlık dramı varsa oraya koşmaktadır. Mağdur ve mazlum milletlerin Türkiye’yi sığınacakları güvenli bir liman olarak görmeleri bizim adımıza gurur verici bir durum. Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği çok duyarlı bir organizasyona imza atmış. Gazetecilik sadece haber yapmak, olayı topluma yansıtmak değil. Gazeteciliğin aynı zamanda bir insani boyutu var. Gazeteci aynı zamanda duyarlı insan demektir. Bu nedenle Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği ile İnsani Yardım Vakfı’nı (İHH) gösterdikleri başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bizde bugün gerçekleşen toplantıya katılarak desteğimizi sunduk” ifadesinde bulundu.  

Epruli.com

09.11.2014 23:25:18
ETİKETLER YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum