Bugün 14.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Gülse Birsel Kendini de Yalan Dünyayı da Bitirdi!


​Ekranların sevilen komedi dizilerirden birinin mimarı olarak bildiğimiz Gülse Birsel, diziden çok kamuoyunda tartışılan sözleri ve kötü imajı ile konuşulunca kendisini de dizisini de bitirmek durumunda kaldı. Özellikle siyasi açıklamaları ve kamuoyunun hassas olduğu bazı konularda tepki çeken açıklamalarının Yalan Dünya dizisinin ratinglerini dibe çektiği belirtiliyor.

Kanal D ekranlarının sevilen güldüren dizisi Yalan Dünya, Gülse Birsel'in kamuoyuna yansıyan ve büyük tepkilere neden olan açıklamaları ve yorumlarının ardından yaşadığı kan kaybına daha fazla dayanamadı. 

Hükümetin ortaöğretimde kılık kıyafet serbestisi getirmesi, buna binaen yüzde 99'ü Müslüman olan Türk toplumunun o sıralarda okuyan kız çocuklarına başörtülü olarak okuma hakkının verilmesi Gülse Birsel'i öyle bir rahatsız etmişti ki, özgürlüklerin önünün açılmasını sırf İslam inancına ait bir emrin önünün açılmasından dolayı bu düzenlemeye "Cahillik" demiş ve şimşekleri üzerine çekmişti. 

Gülse Birsel'in o güne kadar ilgi ile izlenen dizisi Yalan Dünya birden tepe taklak oldu. Dizinin ratingleri her geçen gün daha da eridi ve nihayet Gülse Birsel bir veda maili yazarak dizinin yayınına son verileceğini duyurdu. Gülse Birsel'in bundan böyle ne yapacağı merak konusu. 

İşte Yalan Dünya dizisi için Gülse Birsel'in yazdığı veda maili: 

Herkese merhaba… 90 bölümdür seyrettiğiniz yalan dünya’nın finalini yılbaşı gecesi yapmayı planlıyorduk. Ancak yeni reyting sisteminin cilveleri ve dizinin yüksek maliyeti sebebiyle, Kanal D ile konuşarak bu tarihi biraz daha erkene çekmeye ortaklaşa karar verdik. Birkaç haftaya veda edeceğiz. Bu kadar uzun zaman ekranda kalma fırsatını çok az dizi yakalıyor. Kanal yetkililerinin söylediğine göre, son dört sezonda başlayan dizilerden ömrü en uzun olanı Yalan Dünya. Bunun için, bize 90 hafta ilgi gösteren tüm seyircilerimize sonsuz teşekkürler. Bizim için daha önemlisi, sektörün şartları elverdiğince (Yılda 35 çarpı 120 dakika) her bölüm belli bir standardı düşürmeden finale kadar gelmekti. Umarım fena değildik.

Epruli.com/Analiz Haber

08.11.2014 00:34:38
ETİKETLER
YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum