Bugün 14.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
AK Parti'den MHP'ye Jet Cevap!


AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş'ın basında yer alan haberlerine ilişkin açıklamada bulundu.

Delican, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“MHP İzmir il Başkanı Sayın Nejat Karataş’ın kamuoyuna yaptığı son açıklama ile İzmir’de belediye borçları için köy mallarının satışına karşı ortaya koyduğumuz ve başta köylülerimiz olmak üzere herkes tarafından takdir toplayan duruşumuz, Türkiye’nin ihtiyacı olan devasa projelerin hayata geçirilmesi için yapılan özelleştirmeler konusu kıyaslanamaz.  Kısaca sapla samanın birbirine kasıtlı olarak karıştırılmaya çalışıldığı ortaya çıkmıştır. Sayın MHP İl Başkanı’nın bu hususu dikkate almasında fayda görüyorum.

Daha da önemlisi son dönemde İzmir’de muhalefet açısından gittikçe irtifa kaybeden siyasetin sağlıklı bir üsluba kavuşması için ortaya koyduğumuz AK Parti İzmir İl Başkanlığı duruşunun, Sayın Karataş tarafından görülemediğinin üzüntüsünü yaşamaktayız.

Kendisi bizlerin İzmir ile hiçbir ortak noktamız olmadığını söylemiş olsa da bizler 9 Eylül de güzel İzmir’imizin kurtuluş coşkusunu CHP’li, DSP’li ve diğer partilerin İl başkanları ile kutlarken orada olmadığı halde kendisini de bu ortak coşkuya katılmaya davet etmiştik. Böylesine milli ve böylesine önemli bir günde temsil ettiğimiz İzmirli hemşerilerimizin coşkusunu kendisi ile de paylaşmayı beklerdik.

Şahsımı komik olmakla itham eden MHP il başkanı eğer komik birini görmek istiyorsa bir boy aynasına bakabilir. Bizler köy mallarının satışına karşı Tire Belediyesi AK Parti meclis üyelerimizin katkısıyla ortak bir duruş sergilerken, kendi partisinin mensupları CHP’li Tire Belediyesi’nin başkanı ve meclis üyelerinin paçasına yapışarak ortak hareket etmiştir. Satış kararına iki siyasi parti ortak imza atmıştır. Ardından yine daha sonra konu sorulduğunda köy mallarının satışına karşı olduğunu ifade ederek Tire’de ortaya çıkan durumu eleştirmiştir.

Burada düştüğü komik duruma bakmadan bize İzmir’in demokrat ruhuna uymayacak siyasi edep ve adap sınırlarını zorlayacak ifadelerle saldırma gereğini duymuştur. 

Oturduğu yerden boyundan büyük laflarla siyasetin seviyesini ve üslubunu aşağı çekeceğine sahaya inip köylerde satış kararı aldıkları köy malları için sandıkta karşımıza çıksın ve er mi yaman bey mi yaman görelim. Kaldı ki bizler AK Parti olarak İzmir’in demokrat ruhuna uygun her türlü eleştiriye açığız. Kurulan cümleler bu kente yakışmayacak ucuz kelimelerden oluşmamalıdır. Bu ucuz kelimeler bu kentin siyasi hayatını zenginleştirecek cümleleri bir araya getiremeyecektir.

Son süreçte İzmir’ de siyasetin seviyesini yükselten birlikte çalışma birlikte kente katkı koyma uyumunu yerle bir edecek davranışlardan söylemlerden kaçınılmasını sayın il başkanına tavsiye ediyorum. İzmir Siyasetine yakışır seviyeli, hoşgörülü, yapıcı, birlikte çalışma ve İzmir’e ortak katkı sunabilecek kalıcı eserler bırakabileceğimiz bir ortamda çalışmayı kendisine öneriyorum. İl başkanları olarak temsil ettiğimiz partilerimizin ve görüşlerimizin siyasi edep ve adap içerisinde paylaşılması bizler için son derece önemlidir.”

epruli.com

05.11.2014 17:56:32
ETİKETLER YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum