Bugün 21.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Atatürk'ün ilkeleri yolunda 2023'e...


AK Parti Manisa Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 76. ölüm yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Dünyanın en büyük liderlerinden biri olan Mustafa Kemal Atatürk'ün 76. Ölüm yıldönümünde saygıyla anıldığını kaydeden Tonguç, “1881 yılında Selanik'te doğan Atatürk, 1938 yılında İstanbul'da hayata gözlerini kapamıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türk milletinin birlik, beraberlik ve dayanışması üzerine kurmuştur. Herkes için evrensel prensiplere dayalı bir cumhuriyetin temellerini atmak üzere Türk ulusuna önayak olmuştur. Dinamik devinimin değişmezleri olan evrensel değerleri müdafaa edecek ve yüceltecek olan milletler ve milletler toplulukları da daimi kalacaktır” dedi.
AK Parti Manisa Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 76. ölüm yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. 10 Kasım’ın aydınlık yarınların kapılarını açan Büyük Devlet Adamı, Mustafa Kemal Atatürk’e bağlılığı ve sevgisini, O’nun aziz hatırasının ortak hislerle paylaştığı önemli bir gün olduğunu kaydeden Tonguç, “Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümü olan 2023 yılına hızla yaklaşırken, Atatürk'ün sağladığı, yaşayan ve geçerliliğini hep koruyan Medeni Hukuk Kuralları sayesinde çağa ayak uyduran, refah ve başarıya ulaşan Türkiye'nin atılımı ve Yeni Türkiye yolu önemli bir başlangıçtır.  Atatürk, Birinci Dünya Savaşı'nın ardından 1919 yılında  Türkiye'yi işgalci güçlerin elinden kurtarıp 1923 yılında bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'ni kurduktan sonra, Türkiye'yi ve Türk halkını çağdaş ülkeler seviyesine ulaştıran kültürel, sosyal, eğitimsel, politik ve ekonomik bir dizi devrimler gerçekleştirmiştir.  Önsezili olması, geleceği görebilmesi ve sorunların üstesinden gelebilme yeteneği sayesinde, Atatürk bir ulusun çaresizliğini umuda ve güvene dönüştürmeyi başarmış ve rüyalarının da ötesinde bir gerçeği yavaş yavaş biçimlendirmiştir. Son dileği, hem ülkenin ve yurttaşlarının gelişmesine hem de insanlık ve dünya barışına katkıda bulunmak amacıyla Türk halkının sorumluluk üstlenmesi ve daima gerçeklerin, mantık ve sağduyunun ışığında kendine güvenle ilerlemesi olmuştur. 10 Kasım’ları bir yas günü değil, Atatürk’ü anma ve anlama için bir fırsat olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.
“Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Atatürk’ün ayrılışının üzerinden yıllar geçtikçe engin düşüncelerinin değeri çok daha iyi anlaşılmaktadır” diyen AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç sözlerini şöyle sürdürdü, “Bu anlayışla karşılayacağımız her 10 Kasım’da, O’nun düşüncelerinin, ilke ve devrimlerinin ölümsüzlüğünü görmenin coşkusunu yaşayacak, bir kez daha bütün benliğimizle O’na yöneleceğiz. Onun çizdiği yolda, gösterdiği ufukta yorulmadan ve duraksamadan yürüyen Türk milleti her zamankinden daha fazla onu özlemektedir. “Yurtta sulh, cihanda sulh” diyerek tüm dünya milletlerine örnek olan Büyük Önderimizin çizdiği ilkeler doğrultusunda yürümekten asla vazgeçmeyeceğiz.”

Epruli.com

09.11.2014 23:27:50
ETİKETLER YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum