Bugün 21.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Atatürk'ün ''Muasır Medeniyet'' hedefine emin adımlarla...


AK Parti İzmir Milletvekil Nesrin Ulema, Atatürk'ün vefatının 76. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Ulema'nın mesajı şöyle:

"Türkiye Cumhuriyeti'nin banisi Mustafa Kemal Atatürk, başarılı bir komutan ve iyi bir lider olarak dünya tarihinde saygın bir yer edinmiş, kararlı duruşu ve askeri dehasıyla milli mücadeleye ve İstiklal mücadelesine önderlik etmiştir.

Vefatının 76. yılında bir kez daha minnetle andığımız Gazi Mustafa Kemal'in en "En büyük eserim" dediği Cumhuriyet, tüm badirelere rağmen 90 yıl boyunca dimdik ayakta durmuş ve bugün de geleceğe daha büyük bir kararlılıkla yürümektedir.

Bizler bugün istiklal ruhuna ve kuruluş felsefesine sıkı sıkı sarılarak, Cumhuriyetimizin ideallerini ve hedeflerini, aziz milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için aynı heyecanla, azimle çalışıyoruz. Son yıllarda atlattığımız büyük badirelere rağmen, her türlü kirli oyun ve tezgahlara rağmen Türkiye, bölgesinde yıldızı parlayan, ekonomisi ve demokrasisi ile dünyanın sayılı büyük ülkeleri arasındaki yerini almıştır. Özellikle son 12 yılda gerçekleştirdiğimiz büyük reform ve yatırımlarla Türkiye, eğitimden sağlığa, adaletten emniyete, ulaştırmadan enerjiye, sanayiden dış ticarete, kültür ve sanattan bilim ve spora kadar her alanda bölgesinin ve dünyanın göz bebeği olduğunu kanıtlamıştır.

Mustafa Kemal Atatürk'ün "Muasır Medeniyet" idealine ulaşmak, yurtta ve dünyada barışı tesis etmek için canla başla çalışıyoruz. İnşallah, Cumhuriyetimizin 100. yılında, bugünkünden çok daha güçlü, çok daha itibarlı, çok daha demokratik, çok daha müreffeh bir Türkiye olacaktır. Bu büyük hedeflere yürürken en büyük arzumuz, şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmek, aziz milletimizle dayanışma içinde, bu emaneti çok daha yükseklere taşımaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 76. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal'i ve tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi tekrar şükranla ve rahmetle anıyorum."

epruli.com

10.11.2014 00:15:00
ETİKETLER YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum