Bugün 14.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
CHP'li belediyeden büyük eziyet


Hükümetin yaptığı düzenlemeyle birlikte 65 yaş üzeri tüm vatandaşlar toplu ulaşım araçlarından ücretsiz seyahat imkânı kazandı. Bugüne kadar nüfus cüzdanlarını göstererek toplu ulaşım araçlarından faydalanan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin getirdiği uygulama ile elektronik kart almak zorunda bırakıldı. Belirlenen 4 noktada başlayan ‘Elektronik Kart Başvurusu’ vatandaşların uzun kuyruklarda beklemesine yol açtı.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı uygulamanın yanlış olduğunu vatandaşın bu yöntemle mağdur olduğunu vurguladı.

BU EZİYET NEDEN?
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, soğuk havada emeklilere eziyet çektirildiğini ifade etti. Doğan,  “Hükümetimizin yapmış olduğu düzenleme ile 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız toplu ulaşımı ücretsiz olarak kullanmaya hak kazandı. Vatandaşlar bugüne kadar nüfus cüzdanlarını görevlilere ibraz ederek ulaşım hizmetinden faydalanıyorlardı. Ancak İzmir Büyükşehir Belediyesi bu uygulamanın elektronik kartlarla yapılması gerektiği yönünde karara vardı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde de aynı uygulama var. Ancak orada vatandaşa eziyet yok. Vatandaşların başvurusu elektronik ortamda alınıyor ve kartları adreslerine postalanıyor. İzmir’de ise vatandaşlarımız bu soğuk günlerde kuyruklarda bekletilerek kendilerine eziyet ediliyor. Vatandaşlar zaten 65 yaşını geçmiş, çoğu sağlık problemleriyle uğraşıyor. Bir de elektronik kart almak için saatlerce kuyruklarında bekletiliyorlar. Çoğu vatandaş rahatsızlıklarının olduğunu belirterek çalışmaların çok yavaş ilerlediğinden şikâyetçi oluyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin acilen bu yanlış uygulamadan geri dönmesini, İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi başvuruları elektronik ortam üzerinden almasını, onu yapamıyorsa da metropol ilçelerin her birine 4’er tane başvuru noktası kurmasını ve vatandaşı daha fazla mağdur etmemesini bekliyoruz” diye konuştu. 

Epruli.com

 

03.11.2014 14:49:27
ETİKETLER YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum