Bugün 14.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
HDP iyi bilir!!!!!!!!


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay NTV canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Dün HDP binasında gerçekleştirilen saldırıya değinen Atalay, olayı kınadıklarını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay NTV canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Dün HDP binasında gerçekleştirilen saldırıya değinen Atalay, olayı kınadıklarını söyledi.

Şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını kaydeden Atalay, "Biz AK Parti olarak hep siyaset yaptık. Siyaset mücadelesi yaparak bugünlere geldik. Şiddete teşvik edici bir ifademiz yoktur. Şiddetin olmadığı bir siyaseti savunduk. AK Parti'yi tahrik edici olarak suçlamalarına üzüldüm. Bizi en iyi HDP yönetimi bilir. Bizi en iyi onların genel başkanı bilir. Biz özgür siyaset için çalıştık. Biz siyasi partiler rahat çalışsın diye bu mücadeleyi verdik" diye konuştu.

Atalay, eylemi yapan kişinin suç aletiyle birlikte yakalandığını hatırlatarak, "Saldırını geri planında bir şey olup olmadığına yönelik araştırma yapılıyor" dedi.Atalay, çözüm sürecine yönelik de açıklamaları oldu. Kobani eylemlerinin parti içi ve dışında süreçte tereddütlere neden olduğunu kaydeden Atalay, "Afyon'da ciddi bir istişare toplantısı yapıldı. Orada yeni formatımız içinde vekillerimizle görüşmelerimizin en çok konuşulan konularından oldu. Can kayıplarının yaşanması parti içi ve dışında bazı tereddütleri meydana getirdi. Afyon'da da bu konulardaki tereddütlerini dile getirdiler. Kobani sonrası HDP'nin çağrısı ve çağrı sonrası meydana gelen olaylar kamuoyunu etkiledi" ifadelerini kullandı.

Çözüm sürecinin şiddet olaylarının bahanesi olarak kullanılmaması gerektiğini dile getiren Genel Başkan Yardımcısı, şunları kaydetti:
"Hükümetimizin ve partimizin duruşu şudur; süreç bizim için önemlidir ve kararlılığımız sürüyor. Ama bizim durduğumuz yer çözüm sürecini kararlılıkla yürütme çabası içerisindeyiz ama güvenlikle ilgili tedbirleri almak zorundayız. Çözüm süreci için bunlar bahane olarak kullanılmasın, her türlü güvenlik olayına müdahale edilecektir. Eksik varsa güvenlik elemanı sayısı artırılarak. Herhangi bir güvenlik açığı yoktur. Bu ikisi birlikte yürüyecek, kesilme olacağını düşünmüyorum. Çözüm sürecinin bu iniş çıkışlarla kesileceğini düşünmüyorum. O görüşmeler diyaloglar kendi mecrasında yürüyor, diyalog kesikliği de söz konusu değil."

Kaynak:türkiye

05.11.2014 13:37:51
ETİKETLER YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum