Bugün 14.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Komisyon toplantısını terkeden CHP'lilere AK Parti'den sert tepki!


TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu toplantısında Türkiye Uluslararası İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, İbn-i Haldun Üniversitesi ve İstinye Üniversitesi’nin kurulmasını öngören kanun tasarılarını birleştirerek görüşüldüğü sırada TÜRGEV Vakfının yapacağı İbn-i Haldun Üniversitesine itirazda bulunarak toplantıyı terk eden CHP’li Milletvekillerine AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Doç. Dr. Selçuk Özdağ, CHP’lileri fikir üretmek yerine kaçmayı tercih ettiklerini kaydederek sert bir şekilde eleştirdi.

Özdağ açıklamasında ayrıca CHP’lilerin toplantıdan kaçarak kendi iç meselelerini unutturmak hedefiyle kaçışlarını şova dönüştürdüklerini belirtti.

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu toplantısında iki vakıf, bir devlet üniversitesi kurulması hakkında kanun tasarısının geldiğini kaydeden Özdağ, “Bununla ilgili görüşmeler yapılırken CHP’liler özellikle TÜRGEV Vakfı’nın yapacağı Üniversiteye bilim ve klasik sosyolojinin babası İbn-i Haldun adının konmasına karşı çıktılar. Ve orada TÜRGEV’e bir sürü iftirada bulundular. ‘Vakfa yapılan bağışların şaibeli olduğunu, iş adamlarının hükümetten ihale aldıktan sonra Vakfa Üniversite yapılması yönünde bağışta’ bulunduklarını söylediler. Bu nedenle böyle bir üniversite kurulmasına karşı olduklarını söylediler. Ben de TÜRGEV’in kanunlar çerçevesinde kurulan ve kamu yararına hizmet veren bir vakıf olduğunu, burada Başbakanımızın yakınlarının bulunmasının ardında bir art niyet aranmaması gerektiğini hatta onların Vakıfta bulunarak bir katkıda bulunduklarını söyledim. Ve iddialarını ispat etmeleri gerektiği ifade ederek, iddiaları ispat etmeyenlerin müfteri olduklarını beyan ettim. Daha önceki dönemlerde Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı, Aziz Nesin Vakfı gibi vakıflar Türkiye’de çeşitli insanlardan yardımlar alarak buraları yaşatıyorlarsa, TÜRGEV Vakfı da insanların, hayırseverlerin ve gönüllülerin yardımlarına açık olan bir vakıftır. Bu vakıf bugün yüzlerce kişiye burs vermektedir” dedi.

İBN-İ HALDUN ÜNİVERSİTESİ FİKRİ TAKDİRE ŞAYANDIR
TÜRGEV’in özellikle eğitime çok önemli katkıları bulunan bir Vakıf olduğunu kaydeden Özdağ, “Vakıf yetkileri değişik il ve ilçelerde öğrenci yurtları kuruyorlar. Bunun yanı sıra Vakfın İbn-i Haldun adına üniversite yapması da takdire şayan bir davranıştır. Türkiye’de gençlerin okumaya, eğitimli olmaya ihtiyacı var. Düne kadar Türkiye’de 56 üniversite varken, bugün bu sayı 180’e ulaşmıştır. Artık gençlerimiz yurtdışına okumaya gitmiyorlar. Çünkü bizlerin de artık eğitim seviyesi yüksek üniversitelerimiz var. Beyin göçünü beyin gücü haline dönüştüreceğiz. Hatta biz, bunları gerçekleştirirken balkanlardan yakın doğu ve uzak doğu ülkelerinden ve Dünya’da ülkelerine mensup gençler bizim ülkemize gelerek eğitim görüyorlar. Üniversitelerimizi cazibe haline getirdik. Çünkü dünyanın en seçkin 500 üniversitesi arasında 3 tane Türk Üniversitesi var. Çocuklarımız eğitimli oldukça zekalarını ve yeteneklerini de ortaya çıkartıyoruz” şeklinde konuştu.
Özdağ; “CHP’liler toplantıdan kaçarak işi şova döktüler”

CHP’lilerin vakfın üniversite kurmasını bahane ederek komisyonu terk ettiklerini hatırlatan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Fikri olmayanlar ve söyleyecek sözü olmayanlar bu tür eylemler yaparlar. CHP’liler bu eylemleriyle siyasi şov yapmışlardır. Oysa TBMM fikirlerin çarpıştığı yerdir. Hakikat şimşeğinin doğduğu yerdir. Aynen geçmişte de Darbeleri ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu üyesiyken Deniz Baykal’ı 28Şubatla ilgili 1980 ve 1971 darbesiyle ilgili çağırdığımızda, Deniz Baykal 5 sayfalık beyanını okumuş ancak bizim sorularımızı cevaplandırmadan salondan ayrılmış, adeta kaçmıştır. Bugün de CHP’liler salonu terk ederek, adeta kaçmışlardır. İnsanlar gelirler ve yardımlarını yaparlar. Kurulan vakfın faaliyetleri ayrı ayrı değerlendirilir. Yardım, eğitim, burs kısmı ayrılır, okul, bağış kısmı ayrılır. Tüm bu kısımlar ayrı ayrı değerlendirilir. Bu nedenle kimse elmayla armudu birbirine karıştırmasın. CHP’liler kendi iç problemlerini unutturmak için böyle bir şov yapmışlardır. Biz de gerekeni cevapları kendilerine verdik. Bundan sonra da derslerini vermeye devam edeceğiz” dedi.  

Epruli.com

06.11.2014 17:49:01
ETİKETLER YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum