Bugün 14.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Sayın Karataş’a Son Çağrı; Habur’u bırak Tire’ye bak


AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş’a Habur’u bırak Tire’ye bak diyerek seslendi. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, yapmış olduğu açıklamada şunları belirtti,

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş’a Habur’u bırak Tire’ye bak diyerek seslendi. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, yapmış olduğu açıklamada şunları belirtti, 

Sayın Karataş’a Son Çağrı; Habur’u bırak Tire’ye bak
 
Siyasette kısır çekişmelerden beslenen, günü kurtarma telaşıyla ucuz polemiklerin tarafı olan, iş üretmek yerine laf üretmeyi maharet sayanlar bizleri de kendileriyle aynı mecraya çekmeye çalışıyorlar.
 
İl Başkanı olarak görev yaptığım dört aylık sürede en büyük mücadeleyi bu anlayışa karşı ortaya koydum. İzmir siyasetinin içine düştüğü bu çıkmaz sokaktan kurtulması, siyasi “Fair Play’in kentin binlerce yıllık geçmişinden beslenen demokratik ikliminde hakim olması, siyasetin ‘’bir şey olmak için değil, bir şeyler yapmak için yapılması” adına bu mücadeleyi verdim ve vermeye devam edeceğim.
 
Bu uğurda Tire’de köy mallarının belediye borçları için satılmasına karşı dimdik durduk.
Kendisinin katılmadığı 9 Eylül ve 29 Ekim’deki milli coşkularımıza diğer partilerin il başkanları ve İzmirli hemşerilerimizle ortak olduk.
Kente hizmet söz konusu olduğunda siyasi rekabete aldırmadan önce ‘İzmir’ dedik, diyebildik.
Ancak 9 Eylül’de İzmir’in Kurtuluşu, 29 Ekim’de de Cumhuriyetin ilanı coşkusunu İzmirli hemşerileriyle paylaşmaktan kaçan, Tire’de CHP’li belediye başkanı köy mallarını satışa çıkarırken ona destek verip, sonra da İzmir’de ‘sattırmam’ açıklaması yapan, deyim yerindeyse ‘karakolda doğruyu söyleyip, mahkemede şaşan’ CHP’nin peşine takılan belediye meclis üyelerine bile hakim olmayan MHP’nin çok sayın il başkanı Tire’de yediği golü bizim üzerimizden çıkarmaya çalışmaktadır. 
 
Ancak İzmir’in meselelerinde topu taca atıp, üretemediği siyaset yerine laf salatası yaparak kafa karışıklığı yaratmaya çalışan sayın il başkanı şunu iyi bilmelidir ki bizim Tire’de ortaya koyduğumuz dik duruş MHP’ye gönül veren köylümüzü de kurtarmış, onlar tarafından da tavrımız alkışlanmıştır. Ama MHP’li meclis üyelerinin Tire’deki köy malları satışına onay verip destek olma ayıbını sayın il başkanının saldırgan ve seviyesiz bir üslupla attığı hamasi nutuklar asla örtemeyecektir.
 
AK Parti’nin İzmir il başkanı olarak 4 aylık görev süremde ortaya koyduğum mücadele ve aldığımız sonuçları göğsümüzü gere gere sadece bugün değil yıllar sonra bile anlatabilirim. Ama iş yerine laf üreten içi boş nutuklarla günü kurtarmaya çalışan MHP il başkanı yıllardır oturduğu o koltukta bugüne kadar İzmir için ne yapmıştır, ne üretmiştir?

 Kendisi daha Tire’deki köy mallarının satışı ile ilgili irade bile ortaya koyamazken Habur gibi ‘genel başkanlar düzeyinde’ konuşulan ve artık bayatlamış, gündemden kalkmış meseleyi ısıstarak Karataş’ın nereye varmak istediğini anlıyoruz.
Anlaşılan o ki, Sayın Karataş Tire’nin ve İzmir’in köylerinde kaybettiği siyasi itibarını Habur gibi tedavülden kalkmış bayat meseleler üzerinden geri kazanmaya çalışmaktadır. Kendisine naçizane tavsiyem, topu taca atıp, suyu bulandırmasın. Çünkü Türkiye’de artık ‘bulanık suda balık avlama dönemi’ geride kaldı. Partimizin ortaya koyduğu ‘Yeni Türkiye’de geçerli olan tek akçe çalışmak ve üretmektir. Laf değil iş üretmektir.
 
Komik görmek istiyorsanız ‘’Boy Aynasına’’ bakın tavsiyemize uyarak kendilerini ‘’Dev Aynasında’’ görenlerin bize ders vermeye cüret edebilecek kadar şaşı bakmalarını ibretle izliyoruz.
 
Karşılıklı polemiklerle İzmir’in enerjisini düşürmemek adına sayın il başkanı hangi doz ve düzeyde cevap verirse versin artık kendisine cevap verme gereği duymayacağımı kamuoyunun bilmesinde yarar görüyorum. Bize hangi gerekçe ile saldırmış olursa olsun, hangi hesabı yapmış olursa olsun,  hangi alaycı üslubu takınmış olursa olsun biz her türlü saldırı karşısında bu kervanı yürütmekte kararlıyız.
İnancımıza ve bizi biz yapan Milletimize sımsıkı sarılarak çıktığımız bu kutlu yolda Yeni Türkiye’nin inşası için durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Epruli.com

07.11.2014 14:38:23
ETİKETLER YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum