Bugün 14.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Selçuk Özdağ: Cumhuriyet ortak değerimizdir!


AK Parti Sosyal İşler Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Cumhuriyet’in 91. Kuruluş Yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yayımladığı yazılı basın açıklamasıyla kutladı.

Özdağ mesajında, “Türk Milleti büyük sıkıntılardan ve yokluklardan sonra taçlandırdığı Milli Mücadele zaferinin ardından son devletini kurmuş ve daha sonra ise Cumhuriyet yönetimi ile taçlandırmıştır. Cumhuriyetimizin 91. yılına erişmenin mutluluğu içerisindeyiz. Cumhuriyetin ilanıyla birlikte ülkemiz muasır medeniyet olma yolunda büyük adımlar atmış ve dünyanın saygın bir ülkesi haline gelmiştir” dedi.

AK Parti Sosyal İşler Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Cumhuriyet’in 91. Kuruluş Yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yayımladığı yazılı basın açıklamasıyla kutladı. Mesajında, “Tarih boyunca birçok büyük devlet kuran, kadim bir medeniyetin ve kültürün emanetçisi olarak bizler bu bilgi, birikim ve tecrübelerimizi kullanarak yarınlarımıza daha iyi bir gelecek bırakmanın azmindeyiz” diyen Özdağ, “Özellikle Selçuklu ve Osmanlı gibi iki büyük devlet ve medeniyetin emanetçisi olmak sorumluluklarımızı daha da arttırmaktadır. Selçuklu ve Osmanlı ne kadar bizimse Cumhuriyet de o kadar bizimdir; Cumhuriyet ne kadar bizimse Selçuk ve Osmanlı da o kadar bizimdir. Cumhuriyet, Anadolu coğrafyası üzerinde yaşayan herkesin gözbebeği olmalıdır. Cumhuriyet bu topraklarda yaşayan herkesin ortak değeridir. Çünkü bu devlet ve Cumhuriyet çok ağır bedeller ödenerek kazanılmış bir var olma ve kurtuluş mücadelesinin ardından kurulmuştur” ifadesinde bulundu.

Özdağ mesajına şöyle devam etti; “Küçük veya büyük ayrılıklarımızı, farklılıklarımızı bir kenara koyarak milletçe el ele, gönül gönüle çalışmaya devam edersek hiçbir güç ve odak bu güzel ülkenin gelişmesinin önünde duramaz. Yeter ki biz birbirimize düşmeyelim, farklılıklarımızı çatışma alanı haline getirmeyelim ve ortak paydalarımız üzerinde ileriye umutla yürüyelim. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 91.kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlar, bu anlamlı günde Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anar, bütün hemşerilerimi sevgiyle selamlarım.”

epruli.com

28.10.2014 17:00:46
ETİKETLER YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum