05.11.2014 21:51:11
Yazdır
Başbakan Davutoğlu: İsrail'in baskını tam bir barbarlık

MİT'ten aldığı brifingin ardından MİT başkanı Hakan Fidan'la beraber basın açıklaması yapan Davutoğlu, Mescid-i Aksa dolaylarında yaşanan çatışmalar hakkında konuştu.

Radikal haber portalında yer alan haberde Başbakan “İsrail askerinin Mescid-i Aksa’ya girmesi tam bir barbarlıktır. İnsanlığın en kutsal mekanlarından birine yapılan bu saldırı en sert şekilde karşılık bulmalıdır" dedi. Davutoğlu "Bütün Müslümanlara ve bütün dünyaya Mescid-i Aksa’ya sahip çıkma çağrısında bulunuyorum" diye konuştu.

Anadolu Ajansı'nın yayınladığı habere göre ise Davutoğlu olayı "şiddetle kınadıklarını" söyleyerek "Uluslararası alanda da gereken her türlü inisiyatifi alarak, İsrail'in bu tutumu karşısında uluslararası toplumun en aktif cevabı vermesi için de gerekli çalışmalarda bulunacağız" dedi.

OLAY YERİNDE

Birçok olay çıktı, yayalar ezildi. Kudüs de Polis ile çıkan çatışmadan sonra bir sürücü arabasını yayaların üzerine sürdü 1 kişi hayatını kaybetti 9 kişi de yaralandı.

Hamas'ın yaptığı açıklamada saldırının, "El Aksa'ya yönelik devam eden Siyonist saldırılara bir cevap olduğu" söylenildi. Hamas'ın yaptığı açıklamada İbrahim El Akari'nin eyleminin "kahramanca" olduğu belirtildi.

epruli.com farkıyla

http://epruli.com/dunya/basbakan-davutoglu-israilin-baskini-tam-bir-barbarlik-19662.html