09.11.2014 23:30:14
Yazdır
Bir Öğretmen Geleneği; Ulusal Öğretmenim Sempozyumu!

Kayıt: www.oncuegitimciler.org.tr (Online kayıt yapanlara sempozyum günü katılım sertifikası verilecektir)

Öğretmen Nitelikleri ve Yeni Öğretmen Arayışları temasıyla çağrıya çıkan Sempozyum, bu sene birbirinden değerli üç konferans ve kırk dört bildiriyle gerçekleştirilecek.

Türkiye'nin her tarafından katılan eğitimcilerin öneri, bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaşacakları Sempozyum, kendine özgü üslubuyla katılımcıların müzakerelerine açık olarak interaktif bir ortamda icra edilecektir.

Önceki yıllarda bin civarında katılımcıya ulaşan Öğretmenim Sempozyumu'na bu yıl katılımcı sayısının artması bekleniyor.

VI. Ulusal öğretmenim Sempozyumu'nda Öncü Eğitimciler Derneği danışmanı İbrahim Hakan KARATAŞ Açılış Konferansında, yenilikçi öğretmen için okul yöneticisinin profesyonelliğine yapacağı vurguyla adeta malumu i'lam edecek.
Prof. Dr. Mustafa ÖZCAN'ın öğretmen yetiştirme için sunacağı model belki de tüm öğretmenler için 'işte çözüm bu!' dedirtecek.

Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi eski dekanlarından Prof. Dr. Ayla GÜRDAL ise yılların deneyimi ve örnek öğretmen kimliğiyle 'Nasıl Bir Öğretmen?' arayışına ışık tutacak.

Metin BAYRAK ise 'Sınıftan Atölyeye' anlayışıyla kurgulanan Eğitim Akademisi deneyimini, öğretmen yetiştirmeye bir sivil toplum katkısı olması bakımından katılımcılarla paylaşacak.  Eğitim Akademisi’nin kurucusu, Öncü Eğitimciler Derneği danışmanı M. Cüneyt ANCIN ise sempozyum değerlendirmesiyle sonuç bildirisini kamuoyuna sunacak.

Sabah 09.00'da kayıtla başlayacak Sempozyum aşağıdaki oturum başlıkları altında yapılacak sunumlarla 18.30'da sona erecek.
Öğretmenin Değerleri
Sınıftan Atölyeye
Öğretmen Yetiştirme
Etkili Öğretmenlik
Yenilikçi Öğretmen
Öğretim Rehberliği
Öğretmen Manzaraları
Öğretmen Nitelikleri
Yenilikçi Öğrenme Modelleri
İyi Örnekler
Sempozyuma katılmak için www.oncuegitimciler.org.tr adresinden başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. (Başvuru  yapanlara sempozyum günü katılım sertifikası verilecektir)

Epruli.com

http://epruli.com/egitim/bir-ogretmen-gelenegi-ulusal-ogretmenim-sempozyumu-19713.html