Bugün 21.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Bilinçli hamilelik süreci ve doğum için...


Keyifli, heyecanlı ve bir o kadar da stresli geçebilen hamilelik döneminin başındayken merak ettiğiniz ve belki de biraz endişelendiğiniz konular olabilir. Memorial Doğuma Hazırlık Kursları hamilelik ve doğum süreci boyunca ihtiyacınız olacak tüm bilgiler ve uygulamalı derslerden oluşan programları ile anne baba adaylarının yanında…

Gebelik, doğum ve en sonunda kucağınıza alacağınız bebeğiniz... Bunlar anne baba adaylarının hayatında çok özel bir dönemin başlangıcı anlamına gelir. Bilinçli bir hamilelik, konforlu bir doğum ve lohusalık süreci yaşamınız için bebeğinizin bakımına dair pek çok sorunun yanıtını bulabileceğiniz “Memorial Doğuma Hazırlık Kursları” başlıyor. 
40 hafta süren hamilelik yolculuğunda, anne adaylarının bilinçli hamilelik dönemi geçirmeleri için düzenlenen Memorial Doğuma Hazırlık Kursları, tüm anne ve baba adaylarına açık ve ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Bebek sahibi olacak çiftler uzman doktorlardan öğrenecekleri bilgiler ışığında bilinçli bir hamilelik dönemi yaşıyor. 

Memorial Doğuma Hazırlık Kursları; Memorial Dicle Hastanesi’nde 1 Kasım Cumartesi günü başlıyor. 

HER HAFTA BAŞKA BİR PROGRAM

BİRİNCİ HAFTA
Kursun birinci haftasında gebelik oluşumu, gebelik süresince anne adaylarında meydana gelen fizyolojik değişiklikler ve risk oluşturabilecek durumlar ele alınıyor. Gebelikte diyabet gibi önemli bir konu hakkında da anne adaylarına uyarılarda bulunuluyor. Ayrıca, anne adayları, gebelik süresince dengeli ve yeterli beslenme hakkında beslenme ve diyet uzmanları tarafından bilgilendiriliyor.

İKİNCİ HAFTA
İdeal doğum yöntemleri kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından anne ve baba adaylarına aktarılıyor. Anestezi uzmanları doğum ağrısını azaltıcı yöntemleri katılımcılarla paylaşırken, kulak burun uzmanları da sağlıklı bir gebelik için burun solunumunun önemini anlatıyor.

ÜÇÜNCÜ HAFTA
Gebelik süresince ortaya çıkabilecek duruş ve yürüyüş bozukluklarını önlemek ve rahat bir doğum süreci geçirmek amacıyla; uygulamalı gebelik egzersizleri, gebelik süresince oluşabilecek cilt sorunları ve tedavi yöntemleri anlatılıyor. Bebek bakımı, bebeğin banyosu, göbek bakımı ve masajı da bu eğitimlerde anlatılan konular arasında yer alıyor.

DÖRDÜNCÜ HAFTA
Kursun son haftasında bebek doğduktan sonraki süreçle ilgili; beslenme, anne sütünün ve emzirmenin önemi, bebeklik ve çocukluk döneminde yapılan aşılar çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları tarafından anne ve baba adaylarına anlatılıyor.

Doğuma Hazırlık Kursu Programı
Memorial Dicle Hastanesi

01 Kasım – 22 Kasım 2014
Her Cumartesi /  (4 hafta boyunca)
Memorial Dicle Hastanesi Konferans Salonu
(Urfa Yolu Üzeri)

Bilgi ve Kayıt: 444 7 888
Katılım ücretsizdir.

Epruli.com

30.10.2014 10:51:53
ETİKETLER YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum