Bugün 21.11.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Ünlü Futbol Menajeri Türk Futbolun Yıldızlarını Yurt Dışına Götürmek İstiyor!


Almanya Münih merkezli Tadic Sportmanagement menajerlik şirketinin sahibi Frano Tadic; Türk futboluna katkıda bulunarak, Türk Yıldızlarına Avrupa'nın kapılarını açmak istiyor.

Dünya futbolunda birçok oyuncu ve söz sahibi teknik direktöründe menajeri olan Tadic, Türk futbolunu yakından takip ettiğini ve diğer menajerler gibi sadece  Türkiye Liglerine oyuncu getirmek gibi  basit düşünceyle hareket etmediğini dile getirdi. Türkiye futbolunda çok değerli isimlerin olduğunu ve bu isimlerin dünyanın her yerinde başarılı olabileceği yineleyen spor adamına göre, Türk Futbolunun en büyük eksikliğinin futbolculara erken yaşta verilemeyen eğitiminden kaynaklandığına vurgu yaptı.
Türk Teknik Direktörlerden  Şenol Güneş, Uğur Tütüneker ve özelikle Engin Fırat'ı yakından takip ederek beğendiğini ve bu isimlere kendisi veya başka aracılar vasıtasıyla mutlaka iyi kulüplerden teklif getirebileceğini söyleyen Tadic, yapacaklarıyla Türk Futboluna yeni bir hava ve tarz getirerek, farklılıklarını kanıtlayacaklarını bildirdi. Oyuncu getirip Türkiye'den çuvallar dolusu para alıp giden değil,  Türk futbolunun yurt dışına açılmasına sağlayan isimlerle çalışarak katkı yapmak arzusunda hareket etmek istediğini belirtti.  Tadic’i Türkfutbolseverler aslında Robert Prosinecki ın menajeri olarak bilse de, ünlü futbol adamı  Bielsa, Zola ve  Jol gibi ünlü teknik direktörler ile Trabzonsporlu Colman ve dünyaca ünlü Campbell, Bendtner, Boateng gibi ünlü oyuncuların transferinde söz sahibi isimler arasında yer alıyor.
Şu anda transfer  konusunda fazla konuşmak istemediğini belirten Tadic, "Türkiye Liglerinde gelecek vaad eden çok iyi ve kaliteli futbolcular var,  ama önce bu oyuncuların menajerleriyle irtibata geçmek gerekiyor. Fenerbahçe'de forma giyen Caner Erkin'i beğenerek takip ediyorum ve onun için çok iyi bir teklif gelmesi halinde mutlaka Menajeri Batur Altıparmak'la görüşüp, bilgi alışverişinde bulunacağım.”
Futbolun artık dünyada ciddi rakamların konuşulduğu bir endüstri hale geldiğini  ve global bir olaya dönüştüğünü yineleyen Tadic,    Amerika'da ki MLS den, Uzakdoğu Ülkesi Çin'e kadar güçlü ortaklarla beraber hareket ettiğini belirterek " son 20 senedir hemen hemen her yaz tatilini Türkiye'de geçiriyorum. Antalya'ya  ve İstanbul'a hayranıyım. Artık daha da sık gelip geleceğim" dedi.

Epruli.com

07.11.2014 10:13:54
ETİKETLER YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum